O nas

Głuchów jest małą, położoną w Wielkopolsce wsią jednak ludzie tu mieszkający mają wielkie serca.

Nasza jednostka od lat czynnie uczestniczy w życiu strażackim, chętnie jeździmy do pożarów, jednak naszą największą fascynacją są zawody sportowo-pożarnicze. Startujemy w tzw. Regulaminie „na mokro” oraz regulaminie CTiF. W szeregach naszych drużyn są ludzie w różnym wieku od najmłodszych występujących jako MDP po tych nieco starszych reprezentujących OSP Głuchów w grupie OLD BOY. Na koncie jednostki dotychczas zapisało się wiele sukcesów, z których jesteśmy bardzo dumni ale co za tym idzie kosztowały nas wiele wyrzeczeń i poświęcenia.

Do najważniejszych osiągnięć ostatnich czasów zaliczamy Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego MDP chłopców, Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego Mężczyzn, Wicemistrzostwo Województwa Wielkopolskiego Kobiet, Mistrzostwo Polski MDP Opole 2012, Mistrzostwo Polski Mężczyzn Biała Podlaska 2012 oraz trzecie miejsce kobiecej drużyny również w Białej Podlaskiej. Wygrane te zagwarantowały drużynom młodzieżowej i męskiej reprezentowanie Polski na Olimpiadzie sportowo- pożarniczej w 2013r. we Francji.

Chcąc osiągnąć tam wysokie lokaty i pokazać, że Polska też ma wspaniałych sportowców-pożarników będziemy musieli włożyć w przygotowania jeszcze więcej pracy niż dotychczas.

Największym utrudnieniem z jakim się borykamy jest fakt iż w okolicy nie mamy żadnego obiektu zbliżonego warunkami do obiektów olimpijskich, dlatego też musimy na treningi jeździć do oddalonego od nas o 50 km Konina gdzie trenujemy na stadionie lekkoatletycznym PWSZ ponieważ wyposażony jest on w bieżnię tartanową.

Drużyny seniorskie mają nieco ułatwione zadanie ponieważ większość z zawodników posiada prawo jazdy i starają się dojeżdżać we własnym zakresie, największy problem zaczyna się z drużynami młodzieżowymi, w których to członkowie mają od 11 do 16 lat i trzeba im zapewnić opiekę i bezpieczny transport.

Chłopcy mają nad sobą trenerów w dwóch osobach co jednak nadal nie pozwala nam zmieścić ich wszystkich do dwóch samochodów gdyż drużyna liczy 10 osób, poza tym jest to dość niebezpieczne rozwiązanie. W miarę możliwości staramy się wypożyczać 9busy jednak nie zawsze są one dla nas dostępne.

Stąd nasza prośba  o wsparcie nas pieniędzmi i pomoc w zrealizowaniu największej naszej potrzeby jaką jest zakup busa, który pomoże nam bezpiecznie i wygodnie przewozić dzieci w miejsca treningów, tego typu samochód pomógł by nam także w przypadku kiedy wyjeżdżamy do zaprzyjaźnionych jednostek, do przewozu sprzętu treningowego oraz w wielu innych przypadkach. Najbardziej jednak leży nam na sercu dobro naszych najmłodszych podopiecznych ponieważ niekiedy w chwilach gdy mamy wiele pomysłów na zorganizowanie im czasu, który poświęcają na komputer i telewizję jesteśmy ograniczeni brakiem środku transportu.

My, ze swojej strony zapewniamy iż włożymy w przygotowania tyle pracy, ile potrzeba żeby godnie reprezentować gminę, powiat, Województwo i oczywiście całą Polskę.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja pn.:

"Aktywizacja NGO"
mająca na celu: Wzrost aktywności społecznej poprzez wzmocnienie potencjału NGO dzałających na obszarze LGD Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R. dzięki organizacji szkoleń, wzmocnieniu potencjału technicznego a także wdrożeniu pakietów promocyjnych, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020